WL-S rozwija Program ERASMUS+

Podpisane umowy, wyznaczony koordynator w osobie dr Ireny Duś-Ilnickiej, kolejne wyjazdy. Program ERASMUS + intensywnie rozwija się na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym. Spotkanie dla studentów zaplanowano 15.11.2018 roku.

Dr Irena Duś-Ilnicka, Wydziałowy Koordynator ds. Programu ERASMUS+ Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego w dniach 22-26 października udzieliła serii wykładów na Uniwersytecie Wileńskim na Litwie. Spotkanie ze studentami stomatologii na uniwertsytecie partnerskim ze strony litewskiej koordynował docent Saulius Drukteinis.

Studenci wysłuchali dwóch tematów dotyczących leczenia farmakologicznego w stomatologii i zastosowania metod biologii molekularnej w codziennej praktyce stomatologicznej. Druga grupa studentów biologii medycznej i genetyki spotkała się z dr Ireną Duś-Ilnicką dzięki organizacji spotkania przez dr Dovile Karciauskaite. Pomoc organizacyjną wyjazdu ze strony administracyjnej okazała Pani Miglė Trinkūnaitė, odpowiadająca za współpracę międzynarodową na Uniwersytecie Wileńskim.


Był to drugi w tym roku kalendarzowym wyjazd Dr Ireny Duś-Ilnickiej, pracownika Katedry i Zakładu Patologii Jamy Ustnej WLS w ramach programu ERASMUS+ wymiany pracowników dydaktycznych. W czerwcu 2018 po zaproszeniu przez Uniwersytet w Cagliari na Sardynii, z wykładów w języku włoskim skorzystali studenci studiów magisterskich z zakresu mikrobiologii.

Dla programu ERASMUS+ na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym był to rok obfitujący w nowe współprace, gdyż w maju za zgodą Dziekan WLS prof. Małgorzaty Radwan-Oczko została podpisana umowa z Wydziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu w Porto i Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, które pozwalają na wyjazdy pracowników i studentów w ramach wspomnianego programu.

Dziekan Wydziału i Koordynator Programu ERASMUS+ zapraszają studentów WLS zainteresowanych udziałem w programie do licznego udziału w spotkaniu „Studia i praktyki w ramach programu ERASMUS+”, które odbędzie się 15 listopada 2018 (czwartek) o godz. 12:00 w sali wykładowej im. W. Brossa, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 66.